Dünyaca ünlü markaları %90 indirimle satan siteler...İşte bütün mesele de bu zaten.Öyle bir site yok.D'obour by Barbour ayakkabılarını trendyol ve türevi bir sitede gördünüz ve hakkıda bilgi almak istediniz.Ama çok fazla bulabileceğiniz sanmam.Çünkü yok.Google'da dünyaca ünlü markayı buradan aratıyorsunuz ama web sitesi bile yok çok ilginç.300 liraya ayakkabı satıyorlar ama web siteleri yok.Daha önce Gaudi İtaly hakkındaki tecrübemi burada yazmıştım.Şimdi ikisi arasındaki bezerlikleri sıralayalım.

  • İki ayakkabıda da bağcık deliğine iliştirilmiş rozetle anahtarlık arasında ne idüğü belirsiz bir cisim var.
  • Bağcık altında dil benzeri kısımda gaudi çakmalarında italy, D'obour by Barbour'da london yazar ve amblemleri çok benzer.
  • 2 ayakkabı çakmasında da gerçek fiyatın 300 lira olduğu iddia edilir ve 40-50 liraya düşmüş gibi gösterilir.
  • İkisinin de web sitesi yoktur.
  • En can alıcı nokta ikisinde de Antibakteriyel Kauçuk Taban olduğu iddia edilir ki bu kadar benzerlik tesadüf olamaz.
  • Kutularıysa altın rengine benzer dandik bir boyayla süslenmiştir.
  • Sonuç olarak ayakkabıları aldıysanız, kutuyu açınca bally kokusu da burnunuza geldiyse artık kazıklandığınızdan emin olabilirsiniz.
40-50 lira çok para değil ancak 300 liradan inmiş görünce ister istemez beklenti yükseliyor ve hayal kırıklığına uğruyorsunuz.Ayakkabıları insan gibi satsalar hiçbir lafım olmaz ama dünyaca ünlü marka gibi lanse edip, insanlara hayal satmak insafsızca bir davranış.Muhtemelen Gaudi'leri millete çakan firma üçkağıdı deşifre olunca isim değiştirmeye gitmiş olmalı.İade hakkınız olduğunu unutmayın.
Son olarak bazı sitelerde bu tür ayakkabıları öven yorumlar okuyorum.Bunu iki açıklaması olabilir.Birincisi firma ile ilişkili birileri yazıyor olabilir, ikincisi kazık yemiş birileri; ben kazık yedim başkaları da yesin mantığıyla hareket edebilir.Gerçekten beğenmiş olma ihtimali mi? Yok, bugün o kadar iyimser olamam.
Anahtar Kelimeler:D'obour by Barbour Ayakkabı,D'obour by Barbour Nasıl Bir Marka, D'obour by Barbour Fiyatları

Önceki next post Anasayfa